Vimpelistä Martta-pitäjä

Julkaistu:

Kategoria:

,

Aihe:

Historian lehdet havisivat torstaina 11.9., kun Vimpelin nuorisotalolla perustettiin Vimpelin Martat -nimen saanut yhdistys. Paikalle oli saapunut 12 Marttojen toiminnasta kiinnostunutta naista. Yhdistyksen ensimmäiseksi puheenjohtajaksi valittiin Tiina Pyhälahti (kuvassa). Martat on 115-vuotias valtakunnallinen kotitalousneuvontajärjstö, joka keskittyy kodin ja perheen hyvinvoinnin parantamiseen ja arjen hallintaan. Vimpelin Marttojen suunnitelmissa on järjestää kaikille avoimen Mitä Martta duunaa -ilta marraskuun alkupuolella. Yhdistyksen toimintaan ovat tervetulleita kaikenikäiset naiset ja miehet.

Mainos

Jätä kommentti

Uutiset

Kirjaudu

Anna palautetta

Olemme uudistaneet nettisivumme, ja haluaisimme kovasti tietää mielipiteesi. Voit antaa tähän myös muuta palautetta, voit olla mukana kehittämässä sivuja eteenpäin. Halutessasi voit jättää yhteystietosi, jos haluat yhteydenottomme asiaan. Lämmin kiitos! Voit myös vastata nimettömänä.